×
Elastický bedrový pás (obojstranný návlek) z ťavej vlny a bavlny
Bolesti kĺbov, svalov, chrbta

18,00 €

Kód V01-16
Veľkosť

Zloženie: 38 % ťavia vlna, 47 % bavlna, 9 % latex, 6 % polyester

Ťavia vlna má vynikajúci zahrievací účinok, poskytuje suché subjektívne teplo, má mikromasážny účinok na krvné cievy a zlepšuje krvný obeh, poskytuje podporu chrbtici, napomáha regenerácii a omladzuje. Bavlna umožňuje nosenie zahrievacieho obličkového pásu kedykoľvek počas roka, odvádza prebytočnú vlhkosť, poskytuje pocit sucha a pohodlie počas nosenia. Bedrový pás by sa mal nosiť priamo na kožu, vlnou (hnedou stranou) k telu!

POUŽITIE:

 • bolesti bedrovej chrbtice, krížovej oblasti, svalov, chrbta
 • reumatické bolesti
 • ochorenie obličiek, močového mechúra, pohlavného ústrojenstva
 • neuralgia – ischias
 • fyzické preťaženie chrbta
 • regenerácia medzistavcových platničiek
 • mierna fixácia chrbta
 • zahrievací ľadvinový pás

Príjemný pás z ťavej vlny – účinná prevencia mnohých zdravotných ťažkostí!

Kontraindikácie: žiadne Údržba: Používať pracie prostriedky na vlnu!

Velkosť Obvod pásu Obvod bokov
S 68–75cm 96–101cm
M 76–81cm 102–107cm
L 82–87cm 108–113cm
XL 88–98cm 114–119cm
XXL 99–109cm 120–128cm
XXXL 110–120cm 129–137cm

  Elastický bedrový pás – súvisiace kľúčové slová:

 • Bedrové a obličkové pásy, Ľadvinový pás
 • Pomôcky proti bolestiam chrbta, Bolesti bedrovej chrbtice
 • Podpora trupu
 • Elastický zahrievajúci ľadvinový pás s ťavej vlnou a striebrom.

Ťavia vlna neutralizuje toxíny produkované telom, má výrazný kozmetický a masážny efekt. Jemná vlna omladzuje pokožku- jemným masírovaním, zvyšuje tonus pokožky, zlepšuje krvný obeh, čo prispieva k znižovaniu opuchov a zápalov. Okrem toho ťavia vlna obsahuje lanolín, ktorý preniká do kože a má hojivý účinok. Lanolín (zvierací vosk) zlepšuje celkový zdravotný stav organizmu, zmierňuje niektoré druhy zápalov, svalové bolesti, posilňuje svaly a kĺby.

Vlastnosti ťavej vlny

Ťavia vlna je prírodná, ekologicky čistá surovina, z ktorej sa vyrába oblečenie, obliečky, uzdravujúce prostriedky, posteľná bielizeň, matrace, prikrývky atď.

Zoznam prospešných vlastnosti ťavej vlny je celkom pôsobivý.

Vlna obsahuje špeciálny zvierací vosk nazvaný lanolín. V percentuálnom pomere je lanolín zastúpený až v 12-tich percentách hmotnosti surovej ťavej vlny. Táto látka je veľmi hojivá.
Pri zahriatí 36 –37˚С lanolín vyživuje nielen ľudskú kožu ale aj svalové vlákna a kĺby.

Ťavia vlna je viac ako dvakrát ľahšia ako ovčia vlna a navyše oveľa pevnejšia.

Ťaví vlas je dutý, čo mu dodáva dodatočné tepelno-izolačné vlastnosti a ľahkosť. Z ťavieho páperia a vlny sa šije oblečenie pre astronautov a námorníkov. Ťavia vlna neutralizuje toxíny produkované telom a má kozmetický efekt na pokožku, omladzuje ju a robí ju elastickejšou a mladistvejšou. Vlasy srsti jemne masírujú pokožku a zvyšujú jej tonus.

Vonkajší povrch ťavieho vlasu je odolný proti prieniku vlhkosti a vnútorný povrch má absorpčné vlastnosti až do 30% svojej vlastnej hmotnosti (odporúča sa pre osoby s nadmerným potením, s oslabeným imunitným systémom, počas puberty, pre starších ľudí, ako prevencia nachladnutia). Teplo, ktoré dáva ťavia vlna, je suché. V oblečení z ťavej vlny sa človek nikdy nepotí. A to všetko preto, že táto vlna je veľmi hygroskopická, a vďaka štruktúre vlasov je dobrým vodičom vzduchu.

Vo východnej medicíne ťaviu vlnu často používajú pri liečbe neuritídy, neuralgie, artritídy, reumatických bolestí, pri liečbe zlomenín.

Jedinečnosť ťavej vlny spočíva v jej antistatických vlastnostiach, tzn. odstraňuje statické napätie. Ide o veľkú ochranu proti tehnoagressii, pochádzajúcej zo všetkých elektrických spotrebičov v dome. Na východe sa tiež tvrdí, že ťavia vlna chráni pred mentálnou agresiou sociuma.

Ďalšou vlastnosťou ťavej vlny je to, že je hypoalergénna, to znamená, že nespôsobuje alergiu, ako iné druhy vlny, čo je obzvlášť dôležité, ak vezmete do úvahy nárast počtu pacientov s alergiami a súbežnými chorobami. Ťavie páperie vôbec nedráždi pokožku, ale naopak, upokojuje podráždenú pokožku.

Výrobky vyrobené z ťavej vlny umožňujú uvoľnenie a pomáhajú zbaviť sa nervového napätia, bez toho aby ste užívali tabletky od stresu. Preto by ich mali nosiť ľudia, ktorí majú nervové napätie.

Ťavia vlna, má schopnosť odpudzovať prach, čo je veľmi užitočný pri astme a pri prevencii ochorení horných dýchacích ciest.

Ako ošetrovať výrobky z ťavej vlny

Výrobky z ťavej vlny je potrebné prať v teplej vode, nie vyššej ako 30–40 ° C, s použitím prostriedkov určených na ošetrenie prírodnej vlny alebo mydlom pre ruky. Prať je nutné na jemnom programe. Výrobky z ťavej vlny nemožno sušiť v sušičke a na priamom slnku. Na výrobky z ťavej vlny veľmi dobre pôsobí vetranie v dňoch s vysokou vlhkosťou na voľnom priestranstve. Ťavia vlna je odolná a má samočistiacu schopnosť. Stačí ju niekoľkokrát za rok prevetrať na čerstvom vzduchu.

Zakázané skladovať vlnené výrobky vo vlhkej miestnosti: pretože ťavia vlna okamžite absorbuje vlhkosť a s prebytkom vlhkosti okamžite stráca svoje vlastnosti. Za dobrého počasia by mali byť výrobky z ťavej vlny dané na čerstvý vzduch. Pri správnej starostlivosti si ťavia vlna zachováva svoje vlastnosti dlhé roky.