×
Elastický obväz z ťavej vlny a bavlny
bolesť kĺbov, svalov, šliach a väzív

8,40 €

Kód V17-12
Veľkosť

Zloženie: 86,1 % ťavia vlna, 10,3 % bavlna, 3,6 % latex

Veľkosť:

dĺžka: 2,0 m, šírka: 10 cm

dĺžka: 1,5 m, šírka: 10 cm

Kompresný elastický obväz je vyrobený s využitím klasickej technológie. Namiesto bavlnenej nite sa používa ťavia priadza. Uplatňuje sa v športovej fyzioterapii na spevnenie kĺbov, k prevencii zranení, opuchov, artritídy, artrózy kĺbov, v poúrazovom období, má mierny kompresný účinok. Vyvoláva subjektívny pocit tepla a má mikromasážny účinok.
Obväz je nenahraditeľný pri turistike, pri aktivitách so zvýšenou záťažou kĺbov, pre seniorov. Ťavia vlna niekoľkokrát zvyšuje účinnosť elastického obväzu v prevencii rôznych ochorení svalových tkanív a celého pohybového aparátu (bolesti kĺbov, svalov, šliach, väzov a chrbta).

Obväz používajte priamo na kožu, vlnou (hnedou stranou) k telu!

Príjemný obväz z ťavej vlny – účinná prevencia mnohých zdravotných ťažkostí!

Kontraindikácie: žiadna

** Údržba:** Používať pracie prostriedky na vlnu!   Elastický obväz z ťavej vlny a bavlny – súvisiace kľúčové slová:

  • Univerzálna kolenná bandáž, Univerzálna členková bandáž
  • Podpora kolena a členku,
  • Ortéza na koleno, Ortéza na členok, Členková ortéza, Kolenná ortéza,

Ťavia vlna neutralizuje toxíny produkované telom, má výrazný kozmetický a masážny efekt. Jemná vlna omladzuje pokožku- jemným masírovaním, zvyšuje tonus pokožky, zlepšuje krvný obeh, čo prispieva k znižovaniu opuchov a zápalov. Okrem toho ťavia vlna obsahuje lanolín, ktorý preniká do kože a má hojivý účinok. Lanolín (zvierací vosk) zlepšuje celkový zdravotný stav organizmu, zmierňuje niektoré druhy zápalov, svalové bolesti, posilňuje svaly a kĺby.

Vlastnosti ťavej vlny

Ťavia vlna je prírodná, ekologicky čistá surovina, z ktorej sa vyrába oblečenie, obliečky, uzdravujúce prostriedky, posteľná bielizeň, matrace, prikrývky atď.

Zoznam prospešných vlastnosti ťavej vlny je celkom pôsobivý.

Vlna obsahuje špeciálny zvierací vosk nazvaný lanolín. V percentuálnom pomere je lanolín zastúpený až v 12-tich percentách hmotnosti surovej ťavej vlny. Táto látka je veľmi hojivá.
Pri zahriatí 36 –37˚С lanolín vyživuje nielen ľudskú kožu ale aj svalové vlákna a kĺby.

Ťavia vlna je viac ako dvakrát ľahšia ako ovčia vlna a navyše oveľa pevnejšia.

Ťaví vlas je dutý, čo mu dodáva dodatočné tepelno-izolačné vlastnosti a ľahkosť. Z ťavieho páperia a vlny sa šije oblečenie pre astronautov a námorníkov. Ťavia vlna neutralizuje toxíny produkované telom a má kozmetický efekt na pokožku, omladzuje ju a robí ju elastickejšou a mladistvejšou. Vlasy srsti jemne masírujú pokožku a zvyšujú jej tonus.

Vonkajší povrch ťavieho vlasu je odolný proti prieniku vlhkosti a vnútorný povrch má absorpčné vlastnosti až do 30% svojej vlastnej hmotnosti (odporúča sa pre osoby s nadmerným potením, s oslabeným imunitným systémom, počas puberty, pre starších ľudí, ako prevencia nachladnutia). Teplo, ktoré dáva ťavia vlna, je suché. V oblečení z ťavej vlny sa človek nikdy nepotí. A to všetko preto, že táto vlna je veľmi hygroskopická, a vďaka štruktúre vlasov je dobrým vodičom vzduchu.

Vo východnej medicíne ťaviu vlnu často používajú pri liečbe neuritídy, neuralgie, artritídy, reumatických bolestí, pri liečbe zlomenín.

Jedinečnosť ťavej vlny spočíva v jej antistatických vlastnostiach, tzn. odstraňuje statické napätie. Ide o veľkú ochranu proti tehnoagressii, pochádzajúcej zo všetkých elektrických spotrebičov v dome. Na východe sa tiež tvrdí, že ťavia vlna chráni pred mentálnou agresiou sociuma.

Ďalšou vlastnosťou ťavej vlny je to, že je hypoalergénna, to znamená, že nespôsobuje alergiu, ako iné druhy vlny, čo je obzvlášť dôležité, ak vezmete do úvahy nárast počtu pacientov s alergiami a súbežnými chorobami. Ťavie páperie vôbec nedráždi pokožku, ale naopak, upokojuje podráždenú pokožku.

Výrobky vyrobené z ťavej vlny umožňujú uvoľnenie a pomáhajú zbaviť sa nervového napätia, bez toho aby ste užívali tabletky od stresu. Preto by ich mali nosiť ľudia, ktorí majú nervové napätie.

Ťavia vlna, má schopnosť odpudzovať prach, čo je veľmi užitočný pri astme a pri prevencii ochorení horných dýchacích ciest.

Ako ošetrovať výrobky z ťavej vlny

Výrobky z ťavej vlny je potrebné prať v teplej vode, nie vyššej ako 30–40 ° C, s použitím prostriedkov určených na ošetrenie prírodnej vlny alebo mydlom pre ruky. Prať je nutné na jemnom programe. Výrobky z ťavej vlny nemožno sušiť v sušičke a na priamom slnku. Na výrobky z ťavej vlny veľmi dobre pôsobí vetranie v dňoch s vysokou vlhkosťou na voľnom priestranstve. Ťavia vlna je odolná a má samočistiacu schopnosť. Stačí ju niekoľkokrát za rok prevetrať na čerstvom vzduchu.

Zakázané skladovať vlnené výrobky vo vlhkej miestnosti: pretože ťavia vlna okamžite absorbuje vlhkosť a s prebytkom vlhkosti okamžite stráca svoje vlastnosti. Za dobrého počasia by mali byť výrobky z ťavej vlny dané na čerstvý vzduch. Pri správnej starostlivosti si ťavia vlna zachováva svoje vlastnosti dlhé roky.