×
Thermo ponožky Sport Extreme bambusové s medenou priadzou kompresné
Antibakteriálny a protiplesňový efekt

13,20 €

Kód M04-11
Veľkosť
Farba

Zloženie: 63,5% bambusové vlákno, 26% nylon, 2,5% spandex, 8% medená niť

Špeciálny kompresný, zónový úplet v oblasti špice, priehlavkov, piat, plôšok a klenby znižuje únavu nôh, bol navrhnutý pre maximálny komfort počas dlhého nosenia, zaisťuje dlhú trvanlivosť ponožiek.

Jedinečná technológia spojenia medených a bambusových priadzí dáva thermo ponožkám potrebnú pružnosť a elastickosť, poskytuje spoľahlivú ochranu nôh pred vlhkom, vetrom, horúčavou a chladom. Udržuje zdravú mikroklímu nôh v každom ročnom období.

Popis hlavných vlastností thermo ponožiek s medenou priadzou:

  • Antibakteriálny efekt
  • Protiplesňový efekt
  • Dezodoračný efekt
  • Prispievajú k odstráneniu vlhkosti a zvýšeného potenia nôh
  • Prispievajú k odstráneniu opuchov nôh

Antibakteriálne ponožky s meďou výrazne znižujú zápach nôh po celom dni nosenia.

Komfort a dlhá životnosť!

Kontraindikácie: žiadne

Údržba: Používať pracie prostriedky na jemnú bielizeň!

Prečo používať úplet s obsahom medi a nie striebra či zlata?

Antibakteriálne vlastnosti zlata sú minimálne, preto z tohto pohľadu nemá spojenie zlata s látkou takmer žiadne pozitívne účinky.

Avšak striebro je niečo iné, všeobecne sa vie o pozitívnych antibakteriálnych vlastnostiach striebra.

Čo na to hovorí veda? Maximálne antimikrobiálne vlastnosti striebra boli preukázané až pri 100% vlhkosti vzduchu a teplote 40 ˚C. Avšak u medi bolo preukázané zníženie počtu mikróbov o 99,9999% už pri 20% vlhkosti vzduchu a teplote 35 ˚C (povrch pokožky človeka).

Mágia medenej priadze

Už dávno nie je tajomstvom,že meď má veľa pozitívnych vlastností.

Meď zabraňuje množeniu baktérií, vírusov, plesní a iných mikroorganizmov na pokožke, obmedzuje vznik nepríjemného pachu.

Meď je nevyhnutná pre normálne výmenné procesy v ľudskom organizme:

  • má protizápalové vlastnosti
  • okysličovanie buniek
  • zúčastňuje sa energetickej výmeny buniek
  • pozitívne pôsobí na stav pokožky, cievne problémy a cukrovku.

Meď pozitívne pôsobí na pohybový aparát – cez skupinu enzýmov ovplyvňuje vnútorné a medzimolekulárne väzby v molekulách kolagénu. „Medená priadza“ podporuje zlepšenie zdravotných komplikácií pri reumatických ťažkostiach, blahodárne pôsobí na organizmus človeka.

Je dôležitým minerálom pre zdravie pokožky, stimuluje krvotvorbu, podporuje tvorbu nových kapilár, kolagénu a ďalších kľúčových bielkovín, ktoré pomáhajú pri stabilizácii kožných vrstiev – čo zlepšuje vzhľad pokožky a napomáha hojeniu rán.

Medené oblečenie obopínajúce panvové oblasti, ktoré sú zodpovedné za trávenie, vylučovanie, krvotvorbu, pohlavné a pohybové funkcie vytvára optimálne podmienky pre prácu celého organizmu, pomáha eliminovať negatívny vplyv vonkajších biologických a elektromagnetických polí, zlepšuje fyziologické parametre a prispieva k zlepšeniu imunity.

Ošetrenie výrobkov s medenou priadzou

Látky s medenou priadzou nevyžadujú časté pranie – 4-krát menej ako bežné materiály! Jednoduchá údržba, prať na 30 ° C – jemné pranie s použitím bežných pracích prostriedkov. Nesušiť v sušičke! Je možné žehliť.

Výrobky s medenou priadzou (látky s obsahom medi) nie sú zdravotníckym tovarom a nie sú určené pre liečenie, nevyžadujú žiadne špeciálne certifikácie ani povolenie na predaj.