×
ZincStar

15,00 €

Kód 7225
Veľkosť
- +
Skladom: 6 ks

Obsah: 60 tbl

ZINC STAR obsahuje prvok zinok, ktorý je súčasťou viac ako 300 enzýmov. Zinok má priaznivý vplyv na normálnu funkciu imunitného systému. Podiela sa na tvorbe a ochrane DNA a delení buniek. Zinok sa radí medzi antioxidanty a pomáha chrániť bielkoviny a lipidy pred škodlivým pôsobením voľných radikálov. Blahodarne ovplyvňuje kognitívne funkcie a normálny metabolizmus mastných kyselín. Podporuje normálny stav kostí, vlasov, nechtov, pokožky a zraku. Priaznivo ovplyvňuje metabolizmus vitamínu A, čo sa prejavuje na zachovanie dobrej funkcie zraku. Jeho nezanedbateľný vplyv je aj na celkový imunitný systém organizmu a ochranu telesných tkanív a hlavne na plodnosť a reprodukciu.

Zinok podporuje normálny metabolizmus kyselín a zásad, metabolizmus sacharidov, rozpoznávacie funkcie, syntézu DNA, plodnosť a reprodukciu, metabolizmus makroživín, metabolizmus mastných kyselín, metabolizmus vitamínu A, syntézu bielkovín, normálny stav kostí, vlasov, nechtov, pokožky a zraku a imunitný systém. Udržuje správnu hladinu testosterónu v krvi. Podieľa sa na procese delenia buniek a ich ochrane pred oxidačným stresom.

Odporúčané dávkovanie

1 tableta denne s jedlom.

Zloženie

Zloženie 1 tablety: Emulgátor: mikrokryštalická celulóza; stabilizátor: fosforečnan vápenatý; zinok (glukónan zinočnatý) 25 mg (250 % RVH*); protipeniaca látka: rastlinná kyselina stearová; stabilizátor: zosieťovaná sodná soľ karboxymethyl­celulózy; protihrudkujúca látka: oxid kremičitý, rastlinný stearan horečnatý; poťah tablety: hydroxypropyl­methylcelulóza. RVH* = Referenčné výživové hodnoty denného príjmu vitamínov a minerálnych látok V záujme rýchlejšej orientácie v množstve aktívnych látok je u extraktov uvedené ich skutočné (pôvodné) množstvo.

Upozornenie

Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávajte a skladujte mimo dosahu malých detí! Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Minimálna trvanlivosť: do dátumu uvedeného údajom EXP na hornej strane obalu.