×
COLLAGEN PRIMO LEMON

35,00 €

Kód LU4
- +
Skladom: 4 ks

Zdravotný prínos rybieho kolagénu:

Anti-aging: Rybí kolagén napomáha predchádzať a zlepšovať akékoľvek príznaky starnutia pokožky. Možné prínosy konzumácie tohto kolagénu pre pokožku zahŕňajú zlepšenú hladkosť, lepšiu zadržiavanie vlhkosti, zvýšenú pružnosť a prevenciu tvorby hlbokých vrások. Regenerácia kostí: peptidy kolagénu z kože rýb môžu mať pozitívny vplyv na zdravie kostí zvýšením denzity minerálov v kostiach a pôsobením protizápalových účinkov na osteoartrózu.

Hojenie rán: Kolagén tiež zohráva rozhodujúcu úlohu vo všetkých fázach hojenia rán: hemostáza, zápal, proliferácia a prestavba. Zvýšený príjem bielkovín. Antibakteriálne schopnosti.

Kolagén je kľúčovým štruktúrnym proteínom vášho tela, ktorý sa integrálne podieľa na vytváraní silných a zdravých nechtov, vlasov, šliach, kostí, svalov a udržiavaní hladkej a mladej pokožky.

Kolagén napomáha udržiavať silu a dokonalosť orgánov. Tvorí 25% celkovej hmotnosti bielkovín v ľudskom tele. Približne 75% našej kože je vyrobených z kolagénu a asi 30% ľudského tela je vyrobených z kolagénu.

V podstate je kolagén neoddeliteľnou a nevyhnutnou súčasťou ľudského organizmu. Napomáha znižovať príznaky starnutia – produkcia kolagénu dramaticky klesá s vyšším vekom. Produkcia kolagénu klesá okolo 25 rokov a rýchlosť sa zvyšuje od 30 – 40 rokov. Dôsledky slabej produkcie kolagénu sú väčšinou viditeľné u starších ľudí a je to hlavná príčina starnutia.

Kolagén napomáha pri raste a hojení väčšiny telesných tkanív. Nedostatok kolagénu v ľudskom tele spôsobuje stuhnutosť, bolesť svalov a kĺbov. Bez kolagénu celé ľudské telo pomaly upadá. Ryby sú jedným z hlavných zdrojov kolagénu. Rybí kolagén sa v tele vstrebáva najúčinnejšie spomedzi všetkých typov kolagénu (hovädzí a bravčový). Keďže sa vstrebáva efektívnejšie a vstupuje do krvného obehu rýchlejšie, považuje sa za najlepší zdroj kolagénu na liečebné účely.

Vitamín C je potrebný na tvorbu kolagénu, proteínu potrebného na udržanie zdravých krvných ciev, chrupavky a pokožky. Ako antioxidant prispieva k podpore a správnej funkcii imunitného systému. Vitamín C napomáha telu viazať bunky spolu a je stavebným blokom spojivového tkaniva cez telo.

Kyselina hyalurónová, známa tiež ako hyaluronan, je číra látka, ktorú prirodzene produkuje naše telo. Najväčšie množstvo sa nachádza vo vašej koži, spojivovom tkanive a očiach. Jeho hlavnou funkciou je zadržiavanie vody, aby vaše tkanivá boli dobre namazané a navlhčené.

Výhody kyseliny hyaluronovej:

Prispieva k zvlhčovaniu očí – kyselina hyaluronová napomáha s vlhkosťou a hydratáciou. Kyselina hyaluronová sa prirodzene nachádza v očiach. Napomáha pri prevencii bolesti močového mechúra – napomáha pri úľave od bolesti močového mechúra a pri obnove jeho poškodeného tkaniva.

Prispieva k podpore zdravšej a pružnejšej pokožky – pri procese prirodzeného starnutia sa množstvo kyseliny hyaluronovej na našej pokožke zmenšuje. To vedie k suchej a vráskavej pokožke.

Napomáha k upokojeniu príz­nakov refluxu – napomáha pri upokojovaní a hojení poškodenej oblasti hrdla.

Prispieva k urýchleniu hojenia rán – napomáha znižovať riziko infekcie a napomáha hojiť rany tým, že signalizuje telu vytvárať v rane viac krvných ciev.

Výživové hodnoty a zloženie: v 1 dávke 4,2 g : %RVH*
Vitamín C (kyselina L-askorbová) 300mg 375%
Kyselina hyalurónová 40 mg **
Hydrolyzovaný rybí kolagén 3000 mg **

Ostatné zloženie:

kyselina citrónová,kyselina L-askorbová,hya­luronan sodný,prírodná citrónová aróma.

Sladidlo:glykozidy steviolu prírodné farbivo: betakarotén