×
B-COMPLEX STAR
Vitamíny sa podieľajú na rozvoji všetkých telesných štruktúr organizmu a sú nevyhnutné pre jeho metabolické procesy.

30,00 €

Kód 7330
Veľkosť
- +
Skladom: 4 ks

Pomáhajú udržať telo silné a odolné. Vitamíny skupiny B majú významnú úlohu:
  • Vitamín B1 – tiamín má priaznivý vplyv na energetický metabolizmus a nervový systém, podporuje činnosť srdca.
  • Vitamín B2 – riboflavín je dôležitý pre energetický metabolizmus a správne fungovanie nervového systému, podporuje optimálnu hladinu železa v organizme, blahodarne pôsobí na zdravie pokožky a vlasov.
  • Vitamín B5 – kyselina pantoténová – má vplyv na duševnú výkonnosť a zvýšenie mentálnej energie. Podporuje využitie tukov v tele a energetický metabolizmus vrátane dopadu na telesnú hmotnosť. Pomáha zlepšovať kvalitu vlasov, ich rast a zabraňovať ich predčasnému šediveniu a vypadávaniu. Má vplyv na kvalitu nechtov a tiež priaznivo pôsobí na problematickú pleť (akné).
  • Vitramín B6 – pyridoxín má priaznivý vplyv na metabolizmus glykogénu a bielkovín a na funkciu nervového a imunitného systému. Je dôležitý pre tvorbu červených krviniek a reguláciu hormonálnej aktivity.
  • Vitamín B7 – biotín sa podieľa na energetickom metabolizme a tým aj na regulácii hmotnosti, ovplyvňuje metabolizmus makronutrientov. Podporuje zdravie kože, má vplyv na kvalitu vlasov, pleti a nechtov. Je dôležitý pre funkciu nervového systému.
  • Vitamín B11 – cholín je zásadný pre normálny vývoj, hlavne mozgu a nervovej sústavy a udržanie zdravých funkcií pečene.
  • Vitamín B8 – inozitol prispieva k duševnej koncentrácii a výkonnosti.
  • Vitamín B12 – kyanokobalamín má vplyv na tvorbu červených krviniek a delenie buniek. Podporuje energetický metabolizmus a imunitní systém. Pôsobí na udržanie správnej hladiny krvného tlaku a normálne hladiny krvného homocysteínu. Je nutný k udržaniu zdravej nervovej sústavy, normálnych duševných funkcií.
  • Vitamín B3 – niacín vhodne ovplyvňuje energetický metabolizmus a funkciu nervového systému. Pomáha udržiavať dobrý stav kože a slizničných membrán. Podieľa sa na zachovaní normálnych duševných pochodov.

Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne.

Zloženie: Zloženie 1 tableta: Cholín (bitartát) 140 mg; inozitol 140 mg; kyselina pantoténová (D-pantothenan vápenatý) – vitamín B5, 40 mg (666,7 % RVH*); kyselina paraaminbenzoová (PABA) 30 mg; niacín (nikotínamid) – vitamín B3, 25 mg (156,3 % RVH*); vitamín B1 (tiamín mononitrát) – tiamín, 10 mg (909,1 % RVH*); vitamín B2 – riboflavín, 10 mg (714,3 % RVH*); vitamín B6 (pyridoxínhydrochlo­rid) 10 mg (714,3 % RVH*); folát – kyselina listová, 400 μg (200 % RVH*); biotín (D-biotin) 100 μg (200 % RVH*); vitamín B12 (kyanokobalamín) 40 μg (1.600 % RVH*); stabilizátor: hydrogenfosforečnan vápenatý, zosieťovaná sodná soľ karboxymethyl­celulózy; zahusťovadlo: guarová guma; protipeniace činidlo: rastlinná kyselina stearová; protihrudkujúce látky: stearan horečnatý, oxid kremičitý; emulgátor: celulóza. Želatínová kapsula. RVH* = Referenčné výživové hodnoty denného príjmu vitamínov a minerálnych látok V záujme rýchlejšej orientácie v množstve aktívnych látok je u extraktov uvedené ich skutočné (pôvodné) množstvo.

Upozornenie: Nevhodné pre deti. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného údajom EXP na hornej strane obalu.