×
Elastický nákolenník / laketník (obojstranný návlek) ž ťavej vlny a bavlny zima (vlna) / leto (bavlna)
bolesti kolenných a lakťových kĺbov, svalov, väzov, šliach

8,40 €

Kód V22-11
Veľkosť
1
- +
Skladom: 2 ks

Zloženie: 38 % ťavia vlna, 47 % bavlna, 9 % latex, 6 % polyester

Elastický nákolenník / laketník z ťavej vlny je univerzálny výrobok. Bezšvový úplet umožňuje pohodlné nosenie bez otlakov a ďalších nepríjemných pocitov.

Elastický nákolenník / laketník vyvoláva subjektívny pocit tepla, reguluje mikrocirkuláciu krvi v oblasti kĺbu; vďaka prítomnosti ťavej vlny má mikromasážny efekt, zmierňuje kŕče a pomáha zmierňovať bolesti v kĺboch.

Bandáže na koleno alebo lakeť by sa mali nosiť priamo na kožu, vlnou (hnedou stranou) k telu!

POUŽITIE:

 • ochrana pred prechladnutím kolenného a lakťového kĺbu
 • podpora krvného obehu v kĺboch
 • prevencia reumatizmu, artrózy, artritídy
 • mierna fixácia kĺbov
 • prevencia zranenia pri športe
 • regenerácia kĺbov, väzov, šliach a svalov

Príjemný návlek z ťavej vlny – účinná prevencia mnohých zdravotných ťažkostí!

Kontraindikácie: žiadne

Údržba: Používať pracie prostriedky na vlnu!

Velkosť Obvod dolný Obvod horný
1 21–23 cm 24–26 cm
2 25–27 cm 29–32 cm
3 29–32 cm 34–38 cm
4 32–35 cm 40–44 cm
5 35–38 cm 46–50 cm
6 38–41 cm 52–56 cm

Elastický nákolenník / laketník – súvisiace kľúčové slová:

 • Podpora kolena a členku,
 • Ortéza na koleno, Ortéza na členok, Členková ortéza, Kolenná ortéza, Ortéza na lakeť
 • Bandáž na koleno, Kolenné bandáže
 • Tenisový lakeť (entezopatie)
 • Karpálne tunely na rukách

Ťavia vlna neutralizuje toxíny produkované telom, má výrazný kozmetický a masážny efekt. Jemná vlna omladzuje pokožku- jemným masírovaním, zvyšuje tonus pokožky, zlepšuje krvný obeh, čo prispieva k znižovaniu opuchov a zápalov. Okrem toho ťavia vlna obsahuje lanolín, ktorý preniká do kože a má hojivý účinok. Lanolín (zvierací vosk) zlepšuje celkový zdravotný stav organizmu, zmierňuje niektoré druhy zápalov, svalové bolesti, posilňuje svaly a kĺby.

Vlastnosti ťavej vlny

Ťavia vlna je prírodná, ekologicky čistá surovina, z ktorej sa vyrába oblečenie, obliečky, uzdravujúce prostriedky, posteľná bielizeň, matrace, prikrývky atď.

Zoznam prospešných vlastnosti ťavej vlny je celkom pôsobivý.

Vlna obsahuje špeciálny zvierací vosk nazvaný lanolín. V percentuálnom pomere je lanolín zastúpený až v 12-tich percentách hmotnosti surovej ťavej vlny. Táto látka je veľmi hojivá.
Pri zahriatí 36 –37˚С lanolín vyživuje nielen ľudskú kožu ale aj svalové vlákna a kĺby.

Ťavia vlna je viac ako dvakrát ľahšia ako ovčia vlna a navyše oveľa pevnejšia.

Ťaví vlas je dutý, čo mu dodáva dodatočné tepelno-izolačné vlastnosti a ľahkosť. Z ťavieho páperia a vlny sa šije oblečenie pre astronautov a námorníkov. Ťavia vlna neutralizuje toxíny produkované telom a má kozmetický efekt na pokožku, omladzuje ju a robí ju elastickejšou a mladistvejšou. Vlasy srsti jemne masírujú pokožku a zvyšujú jej tonus.

Vonkajší povrch ťavieho vlasu je odolný proti prieniku vlhkosti a vnútorný povrch má absorpčné vlastnosti až do 30% svojej vlastnej hmotnosti (odporúča sa pre osoby s nadmerným potením, s oslabeným imunitným systémom, počas puberty, pre starších ľudí, ako prevencia nachladnutia). Teplo, ktoré dáva ťavia vlna, je suché. V oblečení z ťavej vlny sa človek nikdy nepotí. A to všetko preto, že táto vlna je veľmi hygroskopická, a vďaka štruktúre vlasov je dobrým vodičom vzduchu.

Vo východnej medicíne ťaviu vlnu často používajú pri liečbe neuritídy, neuralgie, artritídy, reumatických bolestí, pri liečbe zlomenín.

Jedinečnosť ťavej vlny spočíva v jej antistatických vlastnostiach, tzn. odstraňuje statické napätie. Ide o veľkú ochranu proti tehnoagressii, pochádzajúcej zo všetkých elektrických spotrebičov v dome. Na východe sa tiež tvrdí, že ťavia vlna chráni pred mentálnou agresiou sociuma.

Ďalšou vlastnosťou ťavej vlny je to, že je hypoalergénna, to znamená, že nespôsobuje alergiu, ako iné druhy vlny, čo je obzvlášť dôležité, ak vezmete do úvahy nárast počtu pacientov s alergiami a súbežnými chorobami. Ťavie páperie vôbec nedráždi pokožku, ale naopak, upokojuje podráždenú pokožku.

Výrobky vyrobené z ťavej vlny umožňujú uvoľnenie a pomáhajú zbaviť sa nervového napätia, bez toho aby ste užívali tabletky od stresu. Preto by ich mali nosiť ľudia, ktorí majú nervové napätie.

Ťavia vlna, má schopnosť odpudzovať prach, čo je veľmi užitočný pri astme a pri prevencii ochorení horných dýchacích ciest.

Ako ošetrovať výrobky z ťavej vlny

Výrobky z ťavej vlny je potrebné prať v teplej vode, nie vyššej ako 30–40 ° C, s použitím prostriedkov určených na ošetrenie prírodnej vlny alebo mydlom pre ruky. Prať je nutné na jemnom programe. Výrobky z ťavej vlny nemožno sušiť v sušičke a na priamom slnku. Na výrobky z ťavej vlny veľmi dobre pôsobí vetranie v dňoch s vysokou vlhkosťou na voľnom priestranstve. Ťavia vlna je odolná a má samočistiacu schopnosť. Stačí ju niekoľkokrát za rok prevetrať na čerstvom vzduchu.

Zakázané skladovať vlnené výrobky vo vlhkej miestnosti: pretože ťavia vlna okamžite absorbuje vlhkosť a s prebytkom vlhkosti okamžite stráca svoje vlastnosti. Za dobrého počasia by mali byť výrobky z ťavej vlny dané na čerstvý vzduch. Pri správnej starostlivosti si ťavia vlna zachováva svoje vlastnosti dlhé roky.