×
CMF 20 STAR (dávka na 2 mes.)
Zmes, ktorá napomáha odstraňovať nedostatok vitamínov a minerálov pri bežnom stravovaní.

36,00 €

Kód 1528
Veľkosť
- +
Skladom: 3 ks

CMF 20 je Je ideálna vyvážená kombinácia vápnika, horčíka, železa, minerálov, vitamínov a ďalších prírodných látok, ktoré napomáhajú odstraňovať nedostatok vitamínov a minerálov v bežnej strave. Obsiahnuté látky podporujú hojenie, zmierňujú vplyv negatívnych stresových faktorov na organizmus, pomáhajú zvyšovať fyzickú výkonnosť a odolnosť proti infekciám. Podieľajú sa na využití základných živín(sacharidov, tukov a bielkovín), pomáhajú stabilizovať bunkové membrány a sú súčasťou rady enzýmových reakcií. CMF 20 je optimálna formula pre celkovú podporu organizmu krvotvorby ako je častá anémia u žien, tak aj u pacientov s poruchou krvného obrazu v priebehu onkologickej liečby.

Vápnik je najviac sa vyskytujúci esenciálny minerálny prvok v ľudskom tele, ktorý je z 99% obsiahnutý v kostiach a zuboch. Vápnik je potrebný nielen pre vývoj zubov a kostí a pre udržanie ich štruktúry, mineralizáciu a hustoty, ale je dôležitý pre krvnú zrážanlivosť. Podieľa sa na prenášaní signálov medzi nervovými bunkami, moduluje energetický metabolizmus a tým prispieva aj ku kontrole hmotnosti. Má vplyv na funkcie svalov. Jeho významná úloha je v tehotenstve a pri kojení. Udržuje mierne alkalické prostredie v tele. Má vplyv na funkciu tráviacich enzýmov.

Horčík ovplyvňuje elektrolytickú bilanciu, energetický metabolizmus, prenos neurónov pre správne fungovanie nervového systému, zmršťovanie svalov, bunkové delenie, udržanie zdravých kostí, zubov a syntézu bielkovín.

Železo má vplyv na tvorbu červených krviniek a hemoglobínu, transport kyslíka, energetický metabolizmus, funkciu imunitného systému, delenie buniek.

Vitamín C je antioxidant, ktorý chráni bunky tela proti voľným radikálom, je nevyhnutný pre udržanie zdravých krvných ciev, je potrebný k udržaniu zdravých kostí, zubov, chrupavky, ďasien a kože. Vitamín C prispieva k vstrebávaniu železa z potravy, je dôležitý pre fungovanie nervovej sústavy a normálnej duševnej funkcie. Podporuje obranyschopnosť organizmu a energetický metabolizmus (premena potravín na energiu).

Vitamín E je antioxidant, ktorý chráni bunky tela proti pôsobeniu voľných radikálov.

Zinok má vplyv na normálnu funkciu imunitného systému, tvorbu DNA, delenie buniek, ochranu DNA, bielkovín a lipidov pred oxidáciou, na normálne kognitívne funkcie, metabolizmus mastných kyselín a funkcie kĺbov, zraku, metabolizmus vitamínu A, vplyv na acidobázickú rovnováhu, plodnosť a reprodukciu.

Vitamín B3 – niacín – vhodne ovplyvňuje energetický metabolizmus a normálnu funkciu nervového systému. Pomáha udržiavať normálny stav kože a slizničných membrán. Podieľa sa na zachovaní normálnych duševných pochodov.

Vitamín B5 – kyselina pantoténová – má vplyv na normálnu duševnú výkonnosť a zvýšenie mentálnej energie. Podporuje využitie tukov v tele a energetický metabolizmus.

Vitamín A – má vplyv na bunkové delenie, imunitný systém, udržanie zdravej kože, slizničných membrán, udržanie normálneho videnia.

Mangán – má vplyv na ochranu DNA, bielkovín a lipidov pred oxidáciou, udržiavanie zdravých kostí, energetický metabolizmus.

Fosfor je nevyhnutný pre stavbu kostí a zubov, pre štruktúru bunkových membrán a pre normálny energetický metabolizmus.

Meď – ochrana DNA, bielkovín, lipidov pred oxidáciou, normálne funkcie imunitného systému, udržiavanie normálnych konektívnych (spojivových) tkanív, energetický metabolizmus, normálne funkcie nervového systému, udržiavanie zdravej kože a pigmentácie vlasov pre transport železa.

Vitamín B6 – má priaznivý vplyv na metabolizmus glykogénu a bielkovín, normálnu funkciu nervového systému, normálnu funkciu imunitného systému, normálnu tvorbu červených krviniek, reguláciu hormonálnej aktivity.

Vitamín B2 – riboflavín má priaznivý vplyv na energetický metabolizmus a nervový systém, podporuje normálnu hladinu železa v organizme, podporuje zdravie pokožky a vlasov.

Vitamín B1 tiamín – má priaznivý vplyv na energetický metabolizmus a nervový systém, normálnu funkciu srdca.

Selén – ochrana DNA, bielkovín a lipidov pred oxidáciou, vplyv na imunitný systém, vplyv na činnosť štítnej žľazy, tvorbu spermií.

Vitamín D – má vplyv na vstrebávanie a využitie vápnika, fosforu z potravy, na normálnu koncentráciu vápniku v krvi, na podporu kostí a zubov vplyv na normálne delenie buniek udržanie normálnej funkcie imunitného systému, správne odozvy na zápal, udržanie normálnej svalovej funkcie.

Foláty – majú vplyv na krvotvorbu, na metabolizmus homocysteínu, na normálnu funkciu imunitného systému, vplyv na normálny vývoj materských tkanív počas tehotenstva.

Jód – má vplyv na štítnu žľazu, produkciu hormónov štítnej žľazy, energetický metabolizmus; podpora kože.

Chróm hrá dôležitú úlohu pri metabolizácii cukrov a tukov a pomáha stabilizovať hladinu krvného cukru.

Molybdén sa podieľa na normálnom metabolizme sírnych aminokyselín.

Vitamín K – prispieva k udržaniu zdravých kostí, podporuje krvnú zrážanlivosť.

Vitamín B12 – má vplyv na tvorbu červených krviniek, delenie buniek, energetický metabolizmus, imunitný systém.

Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne

Zloženie: Zloženie 1 tablety: Emulgátor: mikrokryštalická celulóza; vápnik (uhličitan vápenatý, fosforečnan vápenatý) 129,5 mg (16 % RVH*); horčík (oxid horečnatý) 106 mg (28 % RVH*); maltodextrín; stabilizátor: zosieťovaná sodná soľ karboxymethyl­celulózy; vitamín C (kyselina L-askorbová) 23 mg (29 % RVH*); železo (fumaran železnatý) 18 mg (129 % RVH*); protihrudkujúca látka: stearan horečnatý, oxid kremičitý; fosfor (fosforečnan vápenatý) 13 mg (2 % RVH*); emulgátor: hydroxypropyl­methylcelulóza; vitamín B3 – niacín (nikotínamid) 7 mg (44 % RVH*); vitamín E (DL-alfa-tokoferylacetát) (10 I.U.) 6,67 mg (56 % RVH*); zinok (síran zinočnatý) 4,5 mg (45 % RVH*); vitamín B5-kyselina pantoténová (D-pantotenát vápenatý) 3 mg (50 % RVH*); mangán (síran mangánatý) 0,8 mg (40 % RVH*); vitamín B6 (pyridoxínhydrochlo­rid) 0,7 mg (50 % RVH*); vitamín B2 (riboflavín) 0,6 mg (43 % RVH*); vitamín A (retinyl-acetát) 540 µg (68 % RVH*); meď (síran meďnatý) 0,5 mg (50 % RVH*); pivovarské droždie 0,5 mg; vitamín B1 (tiamínhydrochlo­rid) 0,4 mg (36 % RVH*); kyselina listová (kyselina pterolmonoglu­támová) 148 µg (74 % RVH*); jód (jodid draselný) 50 µg (33 % RVH*); vitamín K (fytomenadion) 23 µg (31 % RVH*); selén (L-seleno-methionín) 16 µg (29 % RVH*); vitamín B12 (kyanokobalamín) 8 µg (320 % RVH*); chróm (pikolinát chromitý) 7 µg (18 % RVH*); vitamín D3 (cholekalciferol) 2,6 µg (52 % RVH*). RVH* = Referenčné výživové hodnoty denného príjmu vitamínov a minerálnych látok. Poznámka k produktom, ktoré obsahujú extrakty: V záujme rýchlejšej orientácie v množstve aktívnych látok je pri extraktoch uvedené ich skutočné (pôvodné) množstvo..

Upozornenie: Nevhodné pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výživový doplnok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy. Minimálna trvanlivosť: do dátumu uvedeného údajom EXP na hornej strane obalu.