×
Pánske pyžamo s bambusovým vláknom a medenou priadzou
Antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti

127,20 €

Kód M07-11
Veľkosť
M
- +
Skladom: 1 ks

Zloženie: 40 % medená priadza, 60 % bambusové vlákno

Látka, z ktorej je pyžamo vyrobené, je veľmi mäkká, vzdušná ako hodváb a priedušná. 100% prírodný materiál; má antistatický efekt. Tkanina bola testovaná na odolnosť voči stafylokokovým baktériám.

Materiál s bambusovými vláknami má zvlhčujúci účinok, ktorý je predovšetkým vhodný pre osoby s ekzémom, dermatitídou, so suchou pokožkou. Pri nosení tkanina neutralizuje nepríjemné pachy, dáva pocit čistoty a sviežosti.

Ióny medi potláčajú infekčné pôsobenie hlavných druhov baktérií, mykóz, vrátane kandidy, likvidujú nepríjemný zápach.

Bambus odoberá o 50% vlhkosti viac ako bavlna, tkanina je mäkká, antistatická a priedušná.

Vďaka antibakteriálnym schopnostiam medi pyžamo nevyžaduje časté pranie ako ostatné látky.

POUŽITIE:

  • Kozmetický účinok: nespôsobuje alergie, anti-aging vlastnosti – omladzuje pokožku, revitalizuje mladé kožné bunky, upokojuje a hydratuje pokožku.
  • Antibakteriálny, protiplesňový a dezodoračný účinok: podporuje potláčanie baktérií, plesní, (pozri články o vlastnostiach me­di).
  • Regulácia telesnej teploty.
  • Relaxačný účinok.
  • Pozitívne pôsobí u osôb s vredmi, hnisavými ranami, ekzémami, dermatitídou, mierni svrbenie.
  • Aktivuje samoregulačné procesy organizmu.

Prečo používať úplet s obsahom medi a nie striebra či zlata?

Antibakteriálne vlastnosti zlata sú minimálne, preto z tohto pohľadu nemá spojenie zlata s látkou takmer žiadne pozitívne účinky.

Avšak striebro je niečo iné, všeobecne sa vie o pozitívnych antibakteriálnych vlastnostiach striebra.

Čo na to hovorí veda? Maximálne antimikrobiálne vlastnosti striebra boli preukázané až pri 100% vlhkosti vzduchu a teplote 40 ˚C. Avšak u medi bolo preukázané zníženie počtu mikróbov o 99,9999% už pri 20% vlhkosti vzduchu a teplote 35 ˚C (povrch pokožky človeka).

Pre dlhý pocit komfortu, čistoty a sviežosti!

Kontraindikácie: žiadne

Údržba: Používať pracie prostriedky na jemnú bielizeň!

Mágia medenej priadze

Už dávno nie je tajomstvom,že meď má veľa pozitívnych vlastností.

Meď zabraňuje množeniu baktérií, vírusov, plesní a iných mikroorganizmov na pokožke, obmedzuje vznik nepríjemného pachu.

Meď je nevyhnutná pre normálne výmenné procesy v ľudskom organizme:

  • má protizápalové vlastnosti
  • okysličovanie buniek
  • zúčastňuje sa energetickej výmeny buniek
  • pozitívne pôsobí na stav pokožky, cievne problémy a cukrovku.

Meď pozitívne pôsobí na pohybový aparát – cez skupinu enzýmov ovplyvňuje vnútorné a medzimolekulárne väzby v molekulách kolagénu. „Medená priadza“ podporuje zlepšenie zdravotných komplikácií pri reumatických ťažkostiach, blahodárne pôsobí na organizmus človeka.

Je dôležitým minerálom pre zdravie pokožky, stimuluje krvotvorbu, podporuje tvorbu nových kapilár, kolagénu a ďalších kľúčových bielkovín, ktoré pomáhajú pri stabilizácii kožných vrstiev – čo zlepšuje vzhľad pokožky a napomáha hojeniu rán.

Medené oblečenie obopínajúce panvové oblasti, ktoré sú zodpovedné za trávenie, vylučovanie, krvotvorbu, pohlavné a pohybové funkcie vytvára optimálne podmienky pre prácu celého organizmu, pomáha eliminovať negatívny vplyv vonkajších biologických a elektromagnetických polí, zlepšuje fyziologické parametre a prispieva k zlepšeniu imunity.

Ošetrenie výrobkov s medenou priadzou

Látky s medenou priadzou nevyžadujú časté pranie – 4-krát menej ako bežné materiály! Jednoduchá údržba, prať na 30 ° C – jemné pranie s použitím bežných pracích prostriedkov. Nesušiť v sušičke! Je možné žehliť.

Výrobky s medenou priadzou (látky s obsahom medi) nie sú zdravotníckym tovarom a nie sú určené pre liečenie, nevyžadujú žiadne špeciálne certifikácie ani povolenie na predaj.